Hollywood Smile

En sevdiğiniz ünlülere ve onların mükemmel dişlerine baktıysanız, muhtemelen nasıl böyle bir Hollywood gülüşü elde edeceğinizi merak etmişsinizdir. Ünlülerin yaşam tarzının çoğu ulaşılamaz olsa da, size harika haberlerimiz var:

Hayalinizdeki gülümsemeye kavuşmak sandığınızdan daha kolay!

Nasıl, diye sorabilirsiniz?

Gülümseme tasarımı olarak bilinen bir süreçte, yetenekli bir kozmetik diş hekimi, hayallerinizdeki gülümsemeyi elde etmek için çeşitli tekniklerden yararlanır. Herkesin gülümseme ihtiyaçları ve hedefleri benzersizdir, bu nedenle her tedavi planı biraz farklıdır.

Gülüş tasarımı, aşağıdakiler gibi bir veya daha fazla tekniğin kombinasyonundan oluşur:

 • Porselen kaplamalar
 • Diş beyazlatma
 • Yapıştırma
 • Sakız şekillendirme
 • İnvisalign
 • Diş implantları
 • CEREC aynı gün kronları

Ve dahası!

Bu yedi yöntemin her birine hızlı bir genel bakış üzerinden size yol göstereceğiz.

 1. Porselen kaplamalar

Porselen kaplamalar, görünümünüzü tamamen dönüştürmenin oldukça etkili bir yoludur. Kusursuz gülümsemeler yaratma yetenekleriyle ünlüler arasında popülerdirler.

Porselen kaplamalar, benzersiz dişleriniz için özel olarak tasarlanmış ince, diş renginde kabuklardır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli kusurları örtmek için dişlerinizin ön tarafına bağlanırlar:

 • Ön dişler arasında geniş boşluklar
 • Çatlaklar ve cipsler
 • Renk solması ve lekeler
 • Şekilsiz dişler
 • Çarpık ön dişler

Nasıl bir Hollywood gülüşü elde edeceğinizi merak ediyorsanız, porselen kaplamalar tam size göre.

 1. Diş beyazlatma

Muhtemelen bu popüler tedaviye zaten aşinasınızdır. Diş beyazlatma, gülümsemenizi mat ve sarıdan inci beyazına alarak, gülümsemenizi canlandırmanın en hızlı ve en hesaplı yollarından biridir.

Size hemen sonuç veren tamamen invaziv olmayan ve ağrısız bir tedavidir. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak için hem ofis içi hem de eve teslim seçenekleri vardır.

 1. Yapıştırma

Çatlak, çatlak veya renksiz dişleriniz varsa, diş yapıştırma size ihtiyacınız olan yardımı sağlayabilir.

 

Diş yapıştırma işlemi sırasında diş hekiminiz hasarı onarmak için bir veya daha fazla dişinize diş renginde bir kompozit reçine uygular. Kronlar veya kaplamalar gibi diğer kozmetik seçeneklerden daha uygun maliyetli bir çözüm olabilir.

 1. Diş eti şekillendirme

Diş etleriniz dişlerinizi çok fazla veya çok az kaplıyorsa, diş eti şekillendirme diş etlerinizin şeklini değiştirebilir ve estetik açıdan daha hoş olabilir.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, diş hekiminiz fazla diş eti dokusunu çıkarabilir veya geri çekilen ve dişlerinizi çok fazla açığa çıkaran diş eti dokusunu eski haline getirebilir.

 1. Invisalign

Invisalign’ın web sitesinde yeni pencerede açılırInvisalign , dişlerinizi düzeltmek için çılgınca popüler olan bir başka seçenektir. Metal dolu bir ağzın tek seçeneğiniz olduğu günler geride kaldı! Invisalign, zamanla dişlerinizi nazikçe iten bir dizi aşamalı şeffaf hizalayıcı kullanarak çalışır.

En iyi yanı, Invisalign hizalayıcıların şeffaf ve tamamen çıkarılabilir olması, günlük yaşamınız üzerindeki etkiyi en aza indirmesidir. Çoğu insan onları giydiğini bile fark etmeyecek!

 1. Diş implantları

Bir dişiniz mi yoksa birden fazla dişiniz mi eksik? Diş implantları, doğal dişlerinizden sonraki en iyi şeydir! Diş implantları, tıpkı gerçek gibi görünen ve hissettiren kalıcı bir ikamedir.

 1. CEREC aynı gün kronları

Hasar görmüş dişlere veya ciddi çürüklere karşı başka bir onarıcı çözüm diş kronlarıdır.

Kuron esasen dişinizi kaplayan, normal şeklini, boyutunu ve işlevini geri kazandıran bir başlıktır. Dişi daha güçlü hale getirebilir ve görünüşünü önemli ölçüde iyileştirebilir.

Harika haber şu ki, CEREC aynı gün kullanılan kuronlarla diş kaplamaları tek ve uygun bir ziyarette tamamlanabilir!

Hayallerinizdeki gülüşe kavuşmaya hazır mısınız?

İlk adım, gülüş tasarımında uzmanlaşmış yetenekli bir kozmetik diş hekimi bulmaktır. Gülümseme hedeflerinizi karşılamak için bu tekniklerden birini veya birkaçını kullanan bir tedavi planı oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaklardır.

Unutmayın, gülümsemeniz çoğu zaman insanların sizin hakkınızda fark ettiği ilk şeydir! Gurur duyduğunuzdan ve kendinizi güvende hissettirdiğinden emin olun.

E-Randevu

Hızlı E-Randevu Sistemi ile görüntülü görüşme veya poliklinik randevusu almak çok daha hızlı, çok daha kolay!

Doktorunuza Sorun

Bu formu doldurarak sorunuzu doktorunuza ulaştırabilirsiniz. Sorunuz bize ulaşır ulaşmaz ALTINDENT ekibi sizinle iletişime geçecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ağız ve Diş Sağlığı Problemleri ve Çözümleri

En sık karşılaşılan Ağız ve Diş Sağlığı Problemleri ve Çözümlerini ALTINDENT Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hekimleri cevaplıyor. En sık karşılaşılan sorular ve cevapları bu bölümde bulabilirsiniz.

Dişlerimin Daha Beyaz Görünmesini Nasıl Sağlarım?2022-01-25T03:13:53+01:00

Diş hekimi tarafından yapılan temizlik, gıda ve tütünün neden olduğu dış yüzeydeki lekelenmeyi temizler. Beyazlatıcı ajan içeren bir diş macunu kullanımı da diş hekimi ziyaretleri arasında bu yüzey lekelerinin çıkartılmasına yardımcı olabilir. Eğer lekeler uzun yıllardır mevcutsa , bu inatçı dış yüzey lekelerini çıkartmak için dişlerinizin profesyonel olarak beyazlatılması gerekebilir.

İç lekeler, beyazlatılabilir dolgu yapılabilir veyakaplanabilir (kuronlanabilir). Bu yöntemlerden her biri güvenli ve etkili olmasına rağmen, diş hekiminiz dişlerinizin durumu ve elde etmek istediğiniz sonuçlara bağlı olarak sizin için uygun olan tedaviyi önerecektir.

Ortodontik Tedaviye İhtiyacım Var mı?2022-01-25T03:14:57+01:00

Ortodontik tedavi ihtiyacınızı sadece diş hekimi veya ortodontist belirleyebilir. Kapsamlı medikal ve dental özgeçmişiniz , ağız ve diş muayenesi , çene modellerinizin oluşturulması ve özel bazı röntgen filmleri ve fotoğrafınızın çekilmesi gibi birçok tanı yöntemini içeren bir muayeneden sonra, ortodontik tedaviye ihtiyacınızın olup olmadığı ve yapılacak tedavinin türü belirlenebilir. Aşağıdakiler mevcutsa ortodontik tedaviye ihtiyacınız olabilir:

 • Overbite, üst ön dişler alt ön dişlere göre çok önde konumlanmıştır.
 • Underbite alt ön dişler üst ön dişlere göre daha önde ya da üst dişler alt dişlere göre daha geride konumlanmıştır.
 • Crossbite (çapraz kapanış) alt ve üst ön dişler üst üste kapanır.
 • Openbite (açık kapanış) üst ön dişlerinizin orta hattı alt ön dişlerinizin orta hattı ile çakışmaz.
 • Boşluklar diş çekimi nedeniyle ya da doğal olarak dişler arasında boşluklar olması.
 • Çapraşıklık çenelerde dişlerin dizilimi için yeterli yer olmaması.
Dişeti iltihabı nasıl başlar?2022-01-24T12:13:43+01:00

Dental plak da denilen mikrop tabakasının dişler üzerinde birikmesine izin verilirse bu tabaka içinde yaşayan bakteriler tarafından üretilen zararlı maddeler dişetlerinde iltihaba yol açar. Dişeti hastalığının bu erken dönemine ‘gingivitis’ denir. Gingivitis aşamasi Resim 1’de görüldüğü gibi hafif kızarıklıkla kendini belli edebileceği gibi görüntü olarak daha hafifte olabilir.

Gençlerin Dişleri ile ilgili Bilmesi Gerekenler nelerdir?2022-01-25T03:13:20+01:00

Diş problemleri, gençlik yıllarında ortaya çıkabilir. Ağız sağlığını etkileyen konular hakkında bilgi sahibi olmak doğru kararları vermeyi kolaylaştırır.

 • Ortodonti — Çarpık dişlerini veya düzgün olmayan çene hizalamasını düzeltmek için, 13 yaşından küçük gençlerin çoğunun ve 13-19 yaşları arasındaki gençlerin diş telleri takması gerekebilir. Birbirine uyumlu temas etmeyen dişlerin temiz kalması daha zordur, erkenden kaybedilme ihtimalleri daha yüksektir ve çiğneme kasları üzerinde ekstra strese neden olurlar. Ortodontik muayene sonucunda, diş teli takılmasına ihtiyacınız olup olmadığını ve nasıl bir tedavinin sizin için doğru olduğunu belirlenecektir. Diş teli takıyorsanız, dişlerinizi uygun şekilde temizlemek için daha fazla özen göstermelisiniz.
 • Ağız Koruyucuları — Spor yapıyorsanız, ağız koruyucuları gülüşünüzü korumak için çok önemlidir. Bu cihazlar genellikle üst dişleri kaplar ve diş kırılmalarını, dudakların kesilmesini ve ağzınızda başka bir hasarın meydana gelmesini önleyecek şekilde tasarlanırlar. Alt çenenizde diş teli veya diğer sabit diş protezi (örneğin köprü) varsa, diş hekiminiz bu dişler için de bir ağız koruyucu önerebilir.
 • Beslenme — Beslenmenin diş sağlığınızdaki rolü çok önemlidir. Birçok gıda ve içecekte bulunan şekerler ve nişastalar, diş minesini tahrip eden, plak oluşumunu destekler. Yediğiniz ve içtiğiniz atıştırma sayısını azaltınız – şeker veya nişasta içeren yiyecek ve içecekleri her tüketişinizde, dişleriniz, 20 dakika veya daha fazla bir süre boyunca asit saldırısına maruz kalır. Beş gıda grubunu içeren dengeli bir beslenme ile, diş sağlığınızda büyük bir fark yaratabilirsiniz. Atıştırmak için; peynir, çiğ sebzeler, sade yoğurt veya meyve gibi besleyici gıdaları tercih edin.
 • Sigara — Sigara içmiyor veya tütün çiğnemiyorsanız, başlamamanızda fayda var. Diğer sağlık problemlerine ek olarak , sigara dişlerinizi ve dişetlerinizi lekeleyebilir, dişleriniz üzerinde oluşan tartarı boyayabilir ve nefesinizin kötü kokmasına neden olabilir. Uzun vadede tütün, sigara ve puro çiğnenmesi, ağız kanseri ve dişeti hastalığının gelişme riskini arttırır. Tütün kullanıyorsanız, bunun diş hekiminiz ve doktorunuza söyleyin ve karşılaştığınız herhangi bir ağız problemini onlara söylediğinizden emin olun.
 • Ağız Piercingi — Popüler olmasına rağmen, ağızpiercingi enfeksiyonlar, kontrol edilemeyen kanama ve sinir hasarı gibi komplikasyonlara neden olabilir. Gevşeyen çivileri, veya halkalardan dolayı boğulabilirsiniz ve metal takı da dişleri çatlatabilir ve dişetlerinize zarar verebilir. Ağız piercingi yaptırmayı düşünüyorsanız, bunu diş hekiminize söyleyin , en güvenli şekilde yapmanıza yardımcı olabilir.
 • Yeme Bozuklukları — Hem bulimia (aşırı yeme ve kusma) hem de iştahsızlık (kusmaya yol açan aşırı kilo alma korkusu), diş minesini aşındırarak, dişlerin görünümünü doğrudan etkileyen ciddi bozukluklardır. Bir diş hekimi, kötü bir durumdaki diş minesini düzeltebilirken, – kendi kendini kontrol gibi psikolojik sorunların ele alınmasını gerektiren potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durum olan – yeme bozukluğunu tedavi edemez. Yeme bozukluğunuz varsa – veya sizde böyle bir şey olabileceğini düşünüyorsanız – doktora başvurun.

Görüntülü Görüşme ve Klinik Randevusu

Online Randevu Sistemi

testimonial-1-female

“Hizmet Kalitesi Mükemmel”

İsvec’den geliyorum gelmeden önce çok düşündüm, Antalya’ya gelme karari aldim ve gelip gördukten sonra cok doğru karar verdigimi düşündüm. Havaalanindan beni karsilama ve otele birakma ve otelden klinige servis yapmalari samimiyetleri ve güler yüzlü olmalari beni cok mutlu etti. Doktorlar cok profesyonel ve son teknolojiye sahipler.

ALTINDENT ailesine çok teşekkür ederim

Shona Jones

Go to Top